HAKKIMIZDA

Spor öncelikle ruhen ve bedenen bireyin ve toplumun gelişimine olumlu olarak katkı sağlamaktır. Bu ifadeden hareketle Türk Sporuna ve Gençliğine katkı sağlamak maksadıyla bir proje dahilinde bu organizasyon gerçekleştirilecekti

01.

ORGANİZASYONUN AMACI

Toplumun her kesimini sporun içerisine sokmak ve bu sayede sağlıklı toplumun oluşmasına katkı sağlamaktır. Bu proje kapsamında toplumdaki her türlü engeli aşıp gençler arasındaki iletişim bağımlılığı ile madde bağımlılığını en aza indirmek ve toplumumuzda evde oturarak yaşamını sürdüren bedensel engelli vatandaşlarımızın topluma kazandırılması esas alınmıştır.

 

Bu proje nihayetinde yapılacak olan spor organizasyonları uluslararası bir organizasyonun olması hedeflenmekte ve bu sayede toplumun her kesimine rol model olacak olan sporcuları ilçemizde yarıştırmak, onların içine öncelikli gurupları da sokmak hedefimizdir. Yani özetle; geçmişle geleceği sporla birleştirip, herkesin spor yapması amaçlanmaktadır.

01.

02.

02.

HEDEF KİTLE

Tarihi ve coğrafi güzellikleri bulunan ilçemizde yolu sporla kesişen tüm dünya nüfusunun da içinde olduğu bir organizasyondur.

 

İlçemiz her ne kadar turizm şehri olsa da organizasyonun tarihi sebebiyle Fethiye Sporfest alternatif turizmin amiral gemisi olacaktır. İlçemizin, ilimizin, ülkemizin tanıtımına katkısı olacaktır.

Sporun ve sporcunun her zaman destekçisi olan, ana sponsorumuz

Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi’ne teşekkür ediyoruz.